PARTNERZY i POLECANE STRONY

ODWIEDZINY

Dzisiaj 49

Wczoraj 86

W tygodniu 282

W miesiącu 1981

Od 2008 roku 697429

  • KPSPM
  • KPSPM
  • trackimo
  • KPSPM
  • KPSPM
  • KPSPM
  • KPSPM
  • zmpdbox
  • KPSPM
  • 25-lecie KPSPD
  • KPSPM

Niemcy: Elektroniczna deklaracja wjazdu i testowanie

aktualnosci 11253 0 ZMPDW związku  z uznaniem od 21 marca 2021r. Polski, Bułgarii i Cypru za „obszary o wysokiej zachorowalności” według niemieckiego CoronaEinreiseVO, przypominamy o odpowiednich obowiązkach dotyczących  wjazdu z „obszarów o wysokiej zachorowalności” do Niemiec.

Obowiązek rejestracji:
Osoby, które przebywały na obszarach o wysokiej zachorowalności w ciągu ostatnich 10 dni przed wjazdem do Niemiec, mają obowiązek zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej TUTAJ.

Obowiązku wypełnienia elektronicznej deklaracji nie trzeba spełniać jedynie w przypadku, jeśli obszar o wysokiej zachorowalności był tylko tranzytowany bez zatrzymywania się.
Jeśli rejestracja cyfrowa nie jest możliwa z powodu braku wyposażenia technicznego lub usterek technicznych, należy  wypełnić zgłoszenie zastępcze (TUTAJ), które kierowca powinien posiadać przy sobie w chwili wjazdu na teren Niemiec.

 

Obowiązek testowania:
Osoby, które przebywały na obszarze o wysokiej zachorowalności w ciągu ostatnich 10 dni przed wjazdem do Niemiec, muszą przejść test COVID-19 (test PCR lub szybki test antygenowy zgodnie z kryteriami WHO) przed wjazdem do Niemiec i przedstawić go odpowiednim władzom na żądanie. Kierowcy ciężarówek są zwolnieni z tego wymogu w przypadku pobytów na terenie Niemiec krótszych niż 72 godziny. W przypadku pobytów dłuższych niż 72 godziny kierowcy muszą przejść test COVID-19 przed wjazdem do Niemiec. 

W przypadku ryzyka przekroczenia 72-godzinnego okresu pobytu w Niemczech, dla bezpieczeństwa kierowca powinien przeprowadzić test przed wjazdem do tego kraju.
 
W elektronicznej deklaracji nie ma konieczności zaznaczania informacji dot. posiadania negatywnego testu. Zaznaczenie dobrowolnej zgody:
 „Oświadczenie wyrażające zgodę w związku z występowaniem wyjątkowych okoliczności i poświadczeniem negatywnego wyniku testu (dobrowolne):
 Wyrażam zgodę, by w związku z występowaniem wyjątkowych okoliczności oraz posiadaniem przeze mnie poświadczenia negatywnego wyniku testu RKI przekazał moje dane do właściwego dla mnie urzędu ds. zdrowia publicznego, co ma na celu ułatwienie przeprowadzenia kontroli obowiązkowej kwarantanny i wykonania obowiązkowego testu. Niniejsza zgoda może zostać w każdej chwili odwołana ze skutkiem na przyszłość.”
 pozwala zakończyć proces rejestracji.
 
Uwaga: Poszczególne kraje związkowe mają swoje regulacje dotyczące obowiązków związanych z ochroną przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Zaleca się przed każdą podróżą sprawdzenie dodatkowych wymogów poszczególnych landów. Informacje krajów związkowych dostępne są na stronie ambasady RP w Berlinie:  TUTAJ.